Buty narciarskie dopasowane do potrzeb narciarza

W chwili obecnej można mówić o różnych typach zjazdów narciarskich. Czy jest to tak ważne? Oczywiście, że tak. Ponieważ to właśnie na tej podstawie wybiera się dopasowany sprzęt. Buty Dalbello są dobre i cechują się m.in. naprawdę wysoką solidnością, długą żywotnością, zapewniając wygodną jazdę na nartach, ale… . No właśnie, czy jest to produkt dopasowany do potrzeb wszystkich narciarzy?

Narciarstwo rekreacyjne

Jedna z najczęściej wybieranych możliwości, która na dodatek odbywa się po odpowiednio przygotowanych trasach. Decydując się na tą formę zjazdów narciarskich należy postawić na buty narciarskie, którego twardość utrzymuje się poniżej 90.

Do tego muszą one być lekkie, a do tego komfortowe, jeżeli chodzi o wkładanie buta. Wielu użytkowników zwraca również uwagę na to, aby buty posiadały funkcję chodzenia, ale bez nart.

Narciarstwo wyczynowe

Coś dla osób, które posiadają zdecydowanie większe umiejętności. Aczkolwiek, są to osoby, które nie czują się pewnie, aby móc udać się znacznie dalej, poza wyznaczone szlaki.

W tym przypadku należy zwrócić uwagę na buty https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Buty_Buty-Dalbello-500.html bardziej sztywne, ponieważ są one nieco ciaśniejsze, a co za tym idzie – bardziej dopasowane. To, co wyróżnia te buty to fakt, że posiadają one wyższą cholewkę.

Freeride oraz freetouring

Propozycja dla osób, które kochają jeździć poza trasami. Do tego potrzebne są jednak wysokie umiejętności, ponieważ poza trasami na narciarzy czeka duża ilość wyzwań. Flex w przypadku tych butów utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, nawet ok. 120 w skali. Obuwie w tym przypadku ma prostą cholewkę. Szerokość buta wynosi ok. 100 mm. Te buty do freeride oraz freetouringu zawsze posiadają funkcję chodzenia.

Jak więc widać, styl jazdy jest bardzo ważnym aspektem, który decyduje o tym, jakie obuwie narciarskie będzie można zakupić.