Czynniki warunkujące przyrost masy

Bardzo dużo osób zastanawia się jak zmaksymalizować przyrosty masy w trakcie ćwiczenia na siłowni. Prawdę mówiąc, czynników na to wpływających jest kilka. Warto zapoznać się z wytycznymi, które pozwolą zoptymalizować skuteczność treningów.

Dieta

Niewątpliwie najważniejszym czynnikiem wpływającym na nasza sylwetkę jest dieta. Ze względu na ciężkie treningi beztlenowe poleca się dużą zawartość węglowodanów w posiłkach, dużą ilość białka i małą tłuszczy. Takie rozwiązanie pozwoli na maksymalne wykorzystanie glikogenu w trakcie treningu. Jest to paliwo, w które wyposażone są nasze mięśnie. Bez niego lub ze zubożałymi zapasami glikogenu performance treningu się nie zwiększy. Dodatkowo, insulina jako najbardziej anaboliczny hormon będzie mogła zwiększyć rezultaty ćwiczeń.

sklep sportowy bialystok

Suplementacja

Również przydatnym czynnikiem wpływającym na przyrost beztłuszczowej masy ciała jest odpowiednia suplementacja. Najbardziej poleca się kreatynę, białko, witaminy i ewentualne gainery, jeśli występuje problem ze zjedzeniem nadwyżki kalorycznej.

Regeneracja

Jest to bardzo ważna rzecz, która definiuje nasze samopoczucie w ciągu dnia. Jeśli chodzi o powiązanie z treningami-wystarczająco długi sen pozwala zmaksymalizować przyrosty suchej masy mięśniowej, ze względu na szybszą regenerację i nadbudowanie uszkodzonych włókien mięśniowych. Mówi się, że to filar, o którym zawsze należy pamiętać.