Dlaczego brać ze sobą kije trekkingowe podczas górskich wycieczek?

kije trekkingowe

Jest wielu fanów górskich wycieczek, którzy uciekają od miejskiego zgiełku tylko po to, by wypocząć podczas spaceru po trasach. Jasne, są bardziej i mniej wymagające trasy, jednak bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem. Na pewno podczas zmieniających się warunków wystarczy drobny błąd, by stała się tragedia, a z pewnością nikt nie chciałby by ona się przydarzyła. Warto zatem zadbać o odpowiedni strój i akcesoria na taką wycieczkę jak kije trekkingowe. Jakie są zalety korzystania z nich? Zapraszamy do naszego artykułu.

Bezpieczeństwo

Zdarza się, że osoby, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z trekkingiem bagatelizują posiadanie kijów trekkingowych. Nie warto stosować maksymy „mądry Polak po szkodzie” tylko dać sobie szansę na to, aby wrócić cało z takiej wyprawy. Kijki trekkingowe to jeden z obowiązkowych elementów spacerowania po szlakach. Nie dość, że stawianie kroków będzie o wiele prostsze, to wzrośnie świadomość bezpieczeństwa, a wbrew pozorom jest to ważny czynnik. Kije trekkingowe powinny stosować wszyscy, niezależnie od doświadczenia i wieku, bo warunki atmosferyczne potrafią płatać figla i czasem wystarczy kilka kropel deszczu, by noga się lekko podwinęła.

kije trekkingowe
https://www.krakowsport.pl/pol_m_Turystyka_Kije-trekkingowe-221.html

Wygoda

Oczywiście, najważniejszym aspektem posiadania sprzętu jest bezpieczeństwo, jednak jest to również wygodne. Kije do trekkingu dają ogromny komfort i są bardzo wygodne w trzymaniu i na pewno nie będą przeszkadzać w górskich spacerach. Kijki bardzo łatwo się składa, dzięki czemu można je schować do każdego plecaka.