Dobieramy odpowiednie opony rowerowe 28 cali

opony rowerowe 28 cali

Opony rowerowe 28 cali przeważnie wykorzystywane są do rowerów trekkingowych oraz crossowych. Najlepiej zwracać uwagę na ich producenta, ponieważ jakość jest istotna. Sprawdzone opony rowerowe 28 cali posłużą przez długi okres.

Dobór opon

W zdecydowanej większości opony rowerowe 28 cali wyposażone są w uniwersalne bieżniki, które mają głównie nie podnosić oporów toczenia na szosach, a jednocześnie poprawnie mają odprowadzać wodę z powierzchni opony. Można do roweru trekkingowego zastosować oponę o bardziej agresywnym bieżniku, jednakże w tym wypadku ciężej będzie jeździło się na szosie, co może być problemem dla wielu osób. Dobrej jakości opony rowerowe zabezpieczą dętkę przed uszkodzeniem. Dzięki temu jazda na rowerze odbędzie się bez stresu.

opony rowerowe 28 cali

Dobra oponowa rowerowa – jaką najlepiej wybrać?

W przypadku opony rowerowej bardzo istotny jest bieżnik. Bardzo funkcjonalne są zastosowane przez producenta wkładki antyprzebiciowe. Przeważnie im wkładka jest grubsza, tym lepiej. Bardzo istotne jest to, żeby osłaniała ona nie tylko czoło opony, ale też jej boczne ścianki. Wskazówką dotyczącą pancerności opony może być jej waga. Pancerne opony są bardzo ciężkie, jednak nie w każdym przypadku. Dobrze wiedzieć, że standardem w segmencie trekkingowym są opony drutowane. Takich można obecnie spotkać najwięcej. Okazuje się, że osoby traktujące rower rekreacyjnie nie będą raczej inwestowały fortuny w superlekkie opony 28 cali. Warianty ze zwijaną stópką najlepiej rozważyć wtedy, kiedy chce się mocno odchudzić rower bądź poszukiwane jest ogumienie do sportowego roweru crossowego. Jednakże w przypadku standardowego trekkingu waga schodzi na dalszy plan. Opony rowerowe 28 cali powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Mają skutecznie chronić dętkę przed uszkodzeniem. Ponadto mają być też estetyczne.