Jak poprawić swoją kondycję?

obiciążniki na kostki fightershop

O tym, że sport to zdrowie, wiedzą niemal wszyscy. Niestety, nie wszyscy się do tej wiedzy stosują. Większość osób spędza większą część dnia w pozycji siedzącej – najpierw dojeżdżając do pracy samochodem, a później siedząc za biurkiem przez kilka godzin. Wieczory z kolei spędzają oni leżąc na kanapie, zajadając chipsy i oglądając ulubiony serial. Tymczasem wystarczyłoby poświęcić tylko 20 minut dziennie na nieco aktywności fizycznej.

Jak poprawić swoją kondycję?

Siedzący tryb życia nie sprzyja naszej kondycji. Wiele osób postanawia poprawić swoją wydolność, kiedy zaobserwuje u siebie, chociażby zadyszkę po przebiegnięciu kilku metrów do autobusu, czy kiedy zepsuje się winda i trzeba wejść po schodach. Do poprawy swojej kondycji należy podejść powoli. Nie chodzi tu o to, aby założyć obciążniki na kostki i codziennie godzinami wykonywać ćwiczenia siłowe. Warto rozpocząć od regularnych spacerów po parku, jazdy na rowerze do pracy, chodzenia schodami zamiast korzystania z windy. Na zakładanie ciężarków na kostki przyjdzie jeszcze czas!

Ćwiczenia dla zaawansowanych

Przejście z kanapowego trybu życia do regularnej aktywności fizycznej zabiera trochę czasu – co jednak dalej? Wiele osób zakochuje się wręcz w sporcie i zaczyna uprawiać go z wielką przyjemnością. Zaawansowane osoby zaczynają kupować sprzęty do ćwiczeń w domu – maty, ciężarki na kostki czy rowery stacjonarne – lub zaopatrują się w karnet na siłownię czy basen. Należy pamiętać jednak o zrównoważonym odpoczynku, aby nie nabawić się kontuzji podczas uprawiania sportów.

Źródło: https://www.fightershop.com.pl/c240-obciazniki