Jaki uchwyt na worek bokserski wybrać?

uchwyt na worek bokserski

Uchwyt na worek bokserski powinien zostać dostosowany do powierzchni, do której zamierzamy do zamocować. Zazwyczaj dobierane są mocowania do sufitu, jednak nie zawsze jest to możliwe. Inną opcją jest zamontowanie uchwytu do ściany. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Czym się kierować? O czym pamiętać?

Uchwyt na worek bokserski

W klubach sportowych i salach gimnastycznych spotykane są uchwyty zawieszane na drabinkach gimnastycznych. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują wiele opcji różnych pod względem sposobu mocowania i dostosowania do danej powierzchni. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na solidne wykonanie, dobrą jakość i niezawodność uchwytu. Ma on posłużyć przez długi czas, dlatego solidny materiał jest bardzo ważny. 

Rodzaje mocowań do worka

Najpopularniejszymi rodzajami mocować do worka bokserskiego są:

  • Ścienne mocowania – to profile metalowe, które pozwalają zawiesić worek w odpowiedniej odległości od ściany. Są uniwersalne, dlatego można na nich zawieszać także piłki refleksowe i gruszki bokserskie.  
  • Zawiesia sufitowe – to klasyczne mocowania. W zestawach znajdziemy kołki rozporowe i karabińczyki. 
  • Łańcuchy do worka bokserskiego – składają się z solidnych i wytrzymałych ogniw.
  • Wieszaki do worka na drabinki gimnastyczne – zawierają regulowane uchwyty, które dostosujemy z łatwością do rozstawu drabinek. 
  • Sprężyny amortyzujące – są umiejscowione pomiędzy mocowaniem a sprzętem, co pozwala zamortyzować jego ciężar.
  • Mocowania obrotowe do platform – znajdują zastosowanie do podwieszania gruszek szybkościówek. 

Różnorodne rozwiązania sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.