Jakie kaski rowerowe do jazdy miejskiej?

Kaski miejskie i trekkingowe są idealnym wyborem dla tych osób, które poruszają się rowerem po mieście. Warto wspomnieć o tym, że co prawda nie ma obowiązku zakładania kasku rowerowego na co dzień, ale jak najbardziej warto zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Czym wyróżnia się kask rekreacyjny?

Miejskie kaski rowerowe bardzo często wykonane są w technologii InMold. W dużej mierze to właśnie dzięki tej technologii można znacząco zmniejszyć wagę kasków nie tracą ani trochę na wytrzymałości. Kaski trekkingowe występują w bardzo wielu rozmiarach, kolorach i krojach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętać należy jedynie o tym, aby stawiać na kaski rowerowe od renomowanych producentów, które wykonane są z odpowiednich materiałów.

Idealny kask miejski dla każdego

Jeżeli chodzi o kaski miejskie, to mowa tutaj głównie o kaskach typu orzeszek, które wielu osobom kojarzą się z klasycznymi modelami w stylu retro. Dla mężczyzn najlepszym wyborem są kaski, które są charakterystyczne dla kolarstwa szosowego. Na rynku można znaleźć także specjalne modele dla dzieci, które kolorystyką zachęcają najmłodszych rowerzystów, aby dbać o swoje bezpieczeństwo. Godne uwagi są również kaski trekkingowe, które zapewniają dobre przepuszczanie powietrza i bardzo wytrzymałą konstrukcję. W sezonie letnim najlepiej sprawdzą się kaski z przedłużonym przodem, które skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi.