Jakie sakwy rowerowe warto wybrać?

Wybór nowych sakw rowerowych w dużej mierze zależy od tego na jakiego rodzaju wycieczki mają być one przeznaczone. Rowerzyści, którzy preferują dłuższe trasy powinni stawiać przede wszystkim na wytrzymałość, wodoodporność, pojemność oraz niezawodności. W tym konkretnym przypadku design sakw rowerowych nie powinien odgrywać kluczowej roli.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Jak wspomniano powyżej profesjonalne sakwy rowerowe powinny być wodoszczelne, dlatego też warto postawić na modele, które powlekane są specjalną żywicą polimerową. Najlepsi producenci bardzo często zgrzewają panele sakw rowerowych, dzięki czemu nie ma ryzyka przeciekania wody na szwach. Przy dłuższych wycieczkach rowerowych najlepiej sprawdzą się modele o pojemności około 30 litrów. Osoby, które podróżują głównie po mieście, powinny rozejrzeć się za miejskimi sakwami rowerowymi, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. 

Materiał ma znaczenie

Nowoczesne sakwy rowerowe mogą być wykonane z bardzo wielu materiałów, dlatego też warto zwrócić na to uwagę. Na półkach sklepowych można znaleźć przede wszystkim sakwy wykonane z różnorodnych tworzyw sztucznych albo modele ze skóry naturalnej. Nowością na rynku są sakwy wykonane w całości ze skóry ekologicznej, które biją rekordy sprzedaży. Sakwy rowerowe to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą służyć przez wiele długich lat użytkowania. Osoby, które podróżują po ciężkim terenie i w niekorzystnej pogodzie, powinny zwrócić uwagę także na to, aby sakwy były łatwe w utrzymaniu czystości.