Kupujemy plecak na krótkie wycieczki

Jest wiele osób, które lubią samotnie, z rodziną albo z przyjaciółmi często wyjeżdżać na krótkie wycieczki. Doskonale nadają się do tego wolne weekendy czy świąteczne dni wolne od pracy. Przy tego typu okazjach niezbędne są plecaki turystyczne. Poniżej kilka rad, na temat tego, jak dobrać dobry plecak na krótkie wycieczki.

Gdzie kupić plecak turystyczny i jak duży wybrać?

Przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się, w jaki sposób będzie użytkowany plecak. Najczęściej na jego zakup decydują się osoby, które dużo podróżują pociągami i komunikacją autobusową. Najlepszym miejscem do zakupu plecaka będzie duży sklep sportowy, turystyczny lub ich odpowiednik, działający w Internecie. Na krótkie wycieczki najlepiej sprawdzą się niezbyt duże plecaki turystyczne.

W sklepach krakowsport.pl zwykle najwięcej jest modeli o pojemności 20 litrów, jednak ten typ plecaka sprawdza się najlepiej w przypadku uczniów. Na wycieczki najrozsądniej będzie kupić plecak o pojemności 30 litrów albo nieco większy. Trzeba liczyć się z tym, że na krótkie wyprawy zabiera się całkiem dużo przedmiotów. Zwykle jest to prowiant, picie, ubranie na zmianę, ładowarka, kosmetyczka, portfel.

Na co jeszcze zwracać uwagę kupując plecaki turystyczne?

Ważne jest, by sprawdzić, z jakiego materiału wykonano dany plecak. Modele nieprzemakalne przydadzą się tym osobom, które przewidują, że większość czasu spędzać będą na powietrzu, co dotyczy przede wszystkim wypraw w góry.

Dla wygody korzystania z plecaka bardzo istotne będzie to, jak rozplanowano poszczególne przegrody i ile jest kieszeni. Poza komorą główną plecak powinien mieć zamykaną kieszeń w środku, gdzie schowamy na przykład dokumenty. Na wierzchu przydają się kieszenie z łatwym dostępem, by przechowywać portfel czy butelkę z wodą. Są także plecaki, które mają specjalne wiązania umożliwiające przypięcie kurtki wiatrówki. Ponadto warto wybierać plecaki turystyczne z ogranicznikami kompresyjnymi.