Liczniki rowerowe- jakie mają funkcje?

Liczniki rowerowe znajdujące się na rynku mają wiele przydanych funkcji, dzięki którym jazda na rowerze daje jeszcze więcej przyjemności. To ważne gadżety umożliwiające sprawdzenie i przeanalizowanie liczby pokonanych kilometrów. Innowacyjne narzędzia rowerowe zostały wyposażone także w dodatkowe funkcje, jak GPS, który pozwala na śledzenie i zapisanie danej trasy.

Funkcje liczników rowerowych

Ilość przejechanych kilometrów

Opcja ta pozwala na wyliczenie, jaką ilość kilometrów pokonaliśmy już podczas jazdy. Co ważne, przed wyruszeniem w drogę trzeba zresetować licznik. Nawet pomimo postoju, licznik zacznie działać po kontynuowaniu jazdy, a dane zostaną zapisane. Oprócz tego urządzenie te potrafią wyliczać łączną ilość pokonanych kilometrów, na przykład w ciągu miesiąca. Takie dane zostają zapamiętane w sprzęcie.

Czas jazdy

Opcja ta mierzy czas przejechanych kilometrów, a także całkowity czas (np. w ciągu miesiąca, roku)

Zegar temperatura

Podstawowe, ale równie przydatne informacje.

Prędkość

Informacja dotycząca trasy, jaką pokonujemy w ciągu godziny, czyli km/h. Wraz ze zwiększającą się kondycją organizmu można zauważyć pokonywany większy dystans w krótszym czasie, a więc wzrost szybkości. Niezwykle potrzebna funkcja pokazująca, z jaką prędkością w danym momencie jedziemy.

Wodoodporność

Nie wiadomo kiedy może zaskoczyć nas pogoda. Liczniki rowerowe są wodoodporne, a więc niestraszne im opady deszczu. Nie należy obawiać się więc, że zachlapania czy też mały deszcz będzie w stanie zniszczyć sprzęt.

Warto zainwestować w wysokiej jakości licznik rowerowy, wykonany z dobrego tworzywa.

Liczniki rowerowe- pozostaje funkcje

Licznik rowerowy https://www.goride.pl/liczniki-rowerowe może mieć także inne przydatne funkcje dodatkowe. Jedną z nich jest podświetlenie wyświetlacza, licznik okrążeń, integralność z innymi urządzeniami, kadencja czy dualing. Oprócz tego nowoczesne liczniki rowerowe mają także GPS, pulsometr (oprócz licznika korzysta się ze specjalnej opaski na rękę) czy opcję wysokość (umożliwia zrealizowanie planów treningowych obejmujących podjazdy).