Mocna głowa w ładnym kasku!

kask rowerowy

Wszyscy kochają jazdę na rowerze i nadchodzi czas, kiedy długie rowerowe wycieczki będą dostępne dla zwolenników takiego spędzania wolnego czasu. Jazda na rowerze to prawdziwa przyjemność ale warto wcześniej zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo. Kask ma spełniać jedno podstawowe zadanie, ma chronić głowę przed urazem. Ale to nie znaczy, że nie można dobrać kasku do roweru, ponieważ estetyka jest równie ważna jak sama chęć uprawiania tego sportu.

Jaki Kask wybrać?

Kaski rowerowe Kraków, to miejsce gdzie można obejrzeć i wybrać dowolny model. Poza wyglądem ważna jest waga kasku oraz ilość otworów wentylacyjnych, ponieważ wysokie temperatury mogą grozić przegrzaniem. Wspaniałym przykładem modelu o doskonałej wentylacji i aerodynamicznym kształcie jest bardzo lekki kask POC Ventral AIR SPIN. Specjalny system ruchomych wkładek zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas upadku lub uderzenia.

kask rowerowy

Innym przykładem jest kask o typowo miejskim charakterze, jest to Abus kask miejski z daszkiem. Daszkiem jest szyba w kształcie okularów, która chroni oczy przed podmuchami wiatru lub deszczem. Jego pięknie błyszcząca powłoka przyciąga oko. Posiada regulację i otwory wentylacyjne. Kask Bluegrass Intox to jeden z przykładów kasków typu fullface, czyli chroniących również szczękę i okolice szyi. Kaski występuje również w innych kategoriach takich jak kaski damskie oraz dziecięce. Przykładem może być kask Vogel Vka-920G/Xs Kraków o żywym i intensywnym kolorze lub Awina by moon, dziecięcy bardzo kolorowy i wesoły ochraniacz na głowę.