Pompka rowerowa ręczna czy CO2?

opony rowerowe 28 cali

Pompka rowerowa to zdecydowanie jeden z najbardziej polecanych elementów wyposażenia każdego roweru. Znacznie lepiej jest kupić dobry model niż kolejny licznik, czy też uchwyt na telefon. Problem tylko w tym, że mało kto wie, czym charakteryzuje się dobra pompka rowerowa. Najczęściej więc wybór ogranicza się po prostu do modelu ręcznego oraz zasilanego CO2. Która wersja jest lepsza?

Charakterystyka ręcznej pompki

Ręczna pompka rowerowa (https://www.goride.pl/pompki-do-roweru) to przede wszystkim niezwykle niska cena. Najprostszy model można kupić już nawet za około 20 złotych. Co więcej, jest to także pompka mała, lekka i niezwykle poręczna. Można więc ją cały czas wozić ze sobą na rowerze, bez odczuwania jej ciężaru i gabarytu. Oczywiście liczyć się jednocześnie trzeba z tym, że ręczna pompka wymaga naprawdę wiele siły do napompowania koła, a także nieco czasu, ponieważ jest to proces bardzo czasochłonny.

Charakterystyka pompki CO2

Zupełnie innego rodzaju pompką rowerową jest ta wersja, która zasilana jest specjalnym nabojem wypełnionym sprężonym gazem. Pompka CO2 jest większa, cięższa, a co najważniejsze droższa. Z racji tego, że jej źródłem zasilania jest sprężony gaz przechowywany w pojemnikach, jej transport jest nieco bardziej utrudniony. Oczywiście pompka ta posiada naprawdę dużą wadę w postaci szybkiego i całkowicie bezobsługowego pompowania kół. Czy jednak warto wydawać dużo pieniędzy na coś, co będzie niewygodne w transporcie, a także będzie używane sporadycznie? Jak łatwo się więc domyślić, znacznie lepszym pomysłem jest kupienie zwykłej ręcznej pompki.