Porządne rowery szosowe – na co zwrócić uwagę?

Oryginalne rowery szosowe https://www.goride.pl/rowery-szosowe jak powszechnie wiadomo nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na wiele różnych elementów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które nie znają się na rowerach szosowych, ale pomimo tego chcą kupić porządny jednoślad.

Jaka rama?

W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad wyborem ramy. Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście aluminiowe ramy, które niestety przy niewielkiej kolizji mogą ulec wygięciu. W rowerach szosowych doskonale sprawdzi się stal. Materiał ten jest bardzo wytrzymałym tworzywem, dzięki czemu rower będzie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Największą wadą jest dość wysoka cena i waga. Najdroższe są rowery szosowe z ramami karbonowymi.

Jakie koła?

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę są oczywiście koła, które w rowerach szosowych odgrywają bardzo ważną rolę. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że oryginalne rowery szosowe zawsze mają identyczny rozmiar kół – 28 cm. Zawodowi kolarze powinni postawić na cięższe koła. Lżejsze modele skierowane są dla osób o dość niewielkiej masie ciała.

Jaki napęd?

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest napęd, który odpowiada za przyśpieszenie w trakcie jazdy. W dzisiejszych czasach producenci oferują głównie rowery wyposażone w 9 albo 10 rzędów. Osoby, które zamierzają jeździć nie tylko po mieście, ale również w terenie, powinny postawić na rowery z 11-sto rzędowym napędem, które w tym konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej.