Rower do zadań specjalnych

Wakacje trwają w najlepsze. Wyczekiwany i upragniony wypoczynek urlopowy powoli nabiera realnego kształtu, a codzienna rutyna już wkrótce zamieni się w wolne od pracy zawodowej dni. Oznacza to jedno – trzeba będzie w jakiś sposób zagospodarować wolny czas. Jeśli początek urlopu nie oznacza natychmiastowego wyjazdu na wczasy to warto spędzić ten czas w inny, pożyteczny sposób. Najlepiej aby był to aktywny wypoczynek.

W tym celu można zaplanować sobie ciekawe przejażdżki rowerowe. Najpierw jednakże niezbędne jest zapewnienie do tego celu odpowiedniego pojazdu. Takiego, jak chociażby Kross Evado – znany od wielu lat i ceniony model polskiej produkcji. Krótki rzut okiem na specyfikację tego modelu pokazuje, iż jego twórcy mieli na uwadze stworzenie roweru o wszechstronnym zastosowaniu.

Wykonana z aluminium rama sprawia, iż rower jest bardzo lekki, co pozwala na osiąganie dużych prędkości na utwardzonych nawierzchniach. Odpowiednio zestopniowane przerzutki, oparte o osprzęt firmy Shimano sprawia, że Kross Evado bardzo dobrze sprawdza się zarówno na drodze asfaltowej, jak i na leśnych dróżkach i w lekkim terenie. Regulowany amortyzator pozwala dostosować jego pracę do aktualnie pokonywanej nawierzchni.

Uniwersalność jest cechą, która w najlepszy sposób opisuje ten model. Dodatkowego charakteru dodaje mu nienaganna stylistyka i dobrze dobrana kolorystyka, wykonana w technologii malowania proszkowego.