Rower elektryczny na co dzień

rower elektryczny

Rower elektryczny w ostatnich dwudziestu latach cieszy się coraz większą popularnością i stanowi nowoczesną alternatywę dla powszechnie znanych rowerów. Potocznie nazywany e-bike lub e-rowerem, ma swoje korzenie już w latach 90 XIX wieku. Chociaż zachodnia moda na rowery elektryczne od kilku lat wkracza do Polski, to warto, jest poznać główne cechy tego niestandardowego środka komunikacji.

Rower elektryczny dla każdego

Do głównych zalet roweru elektrycznego jest elektryczne wspomaganie pracy naszych dolnych kończyn. Jest to niezastąpiona pomoc podczas jazdy pod górkę lub w trakcie niekorzystnych warunków atmosferycznych albo gdy dopadnie nas zmęczenie. Elektryczne wspomaganie może być używane jedynie w razie potrzeby i nie wyklucza standardowego pedałowania wykorzystującego siły ludzkich mięśni.

Rower z silnikiem elektrycznym to także idealne rozwiązanie dla osób z problemami zdrowotnymi, uniemożliwiającymi normalną jazdę na zwykłym rowerze. Dzięki pracy silniczka, stawy, mięśnie czy układ kostny nie są narażone na niebezpieczny dla ich stanu wysiłek.

Również osoby z nadwagą czy chorobami układu oddechowego mogą cieszyć się jazdą na rowerze elektrycznym bez ryzyka pogorszenia swojej kondycji lub stanu zdrowia. Z rowerów elektrycznych chętnie korzystają sportowcy, seniorzy, elegancko ubrane panie czy panowie. Dzięki wspomaganiu nie ma ryzyka zmęczenia się, czy poczucia niekomfortowo w związku z wysiłkiem fizycznym.

Nowoczesna technologia i modny design

rower elektryczny

Współczesny e-rower to prawdziwe dzieło, tworzone z pasją i dbałością o każdy szczegół. Dzięki różnorodności fasonów każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni model. Producenci rowerów elektrycznych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszych konsumentów, proponują szeroki wybór tego typu asortymentu. E-rower posiada mnóstwo udoskonaleń oraz dodatkowych gadżetów, np. displaye mające możliwość połączenia się ze smartfonem.

Dla niektórych użytkowników rowerów elektrycznych wadą może okazać się ciężka waga tego typu roweru oraz dźwięk wydobywany z silnika podczas jazdy.