Solidna kierownica

Rowery stają się z roku na co coraz bardziej zaawansowanym sprzętem i niektóre z nich kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to oczywiście sprzęt dla zaawansowanych osób, które jeżdżą na rowerach od kilku lat i doskonale się na nich znają. Przeciętny Kowalski stara się nabyć rower w cenie, która będzie przystępna dla jego portfela. Po wydaniu kwoty w wysokości 2000 złotych możemy nabyć sprzęt, który powinien w pełni wystarczyć osobom będącym na średnim poziomie.

Kierownice rowerowe

Jednym z najważniejszych elementów w każdym rowerze jest oczywiście bez wątpienia jego kierownica. To właśnie ona musi przyjmować bardzo dużo obciążenia i szczególnie w rowerach MTB, które służą do zjazdów po ciężkim terenie musi być ona wykonana perfekcyjnie. Obecnie produkowane rowery bardzo często posiadają karbonowe elementy, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż te z aluminium. Wybór rowerów jest więc naprawdę ogromny i niezależnie od wieku i płci każdy powinien znaleźć idealny model dla siebie.

Ogromna prędkość

Kierownice rowerowe, mostek, amortyzatory i rama to części, które muszą przyjmować największe obciążenia. Jak już zostało powyżej napisane to właśnie rowery MTB przeznaczone do jazdy po lesie i ciężkim terenie dostają w kość najbardziej. Są one wykonane z najbardziej trwałych materiałów, a co za tym idzie ich cena jest stosunkowo wysoka. Jednakże chętnych na tego typu sprzęt nie brakuje nawet przez chwilę i są to najczęściej młode i regularnie poszukujące adrenaliny osoby.