Dlaczego warto od czasu do czasu wymienić pancerze rowerowe

pancerze rowerowe

Przeciętni użytkownicy roweru tak naprawdę niewiele wiedzą o tym, co i jak w nim serwisować, oraz jak często to robić. Niestety prowadzi to do takich błędów, że z roku na rok nawet najlepszy rower zaczyna coraz gorzej pracować. Prowadzi się go ciężej, hamulce czy przerzutki pracują nie tak, jak to było na początku.

Przygotuj swój rower do wiosny

Dlatego też wraz z nastaniem sezonu rowerowego, osoby nie potrafiące samodzielnie serwisować swojego roweru, powinny pomyśleć o tym by oddać go w dobre ręce. Oczywiście nie na stałe – mowa tutaj o sprawdzeniu stanu technicznego poszczególnych elementów, nasmarowaniu oraz wyregulowaniu. To właśnie dzięki temu rower znowu będzie chodził dosłownie jak żyleta. Czasami serwisant może polecić wymianę niektórych elementów, takich jak na przykład linki hamulcowe czy linki do przerzutek oraz pancerze rowerowe (zobacz jak wyglądają: https://www.zico-bike.pl/pancerze). Dlaczego warto to zrobić? Bo chociaż teoretycznie rzecz biorąc te elementy nie zużywają się tak mocno, to są bardzo narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Jeżeli pod pancerze rowerowe dostaną się kurz i błoto albo woda, mogą one prowadzić do rdzewienia i korozji linek, co znowu negatywnie wpływa na ich działanie podczas ruchu.

Kiedy warto wymienić pancerze rowerowe

pancerze do roweru

Wymiana pancerzy rowerowych i linek to naprawdę nie jest jakiś szczególnie duży wydatek. Jeżeli ma się dobry jakościowo rower, który przy odpowiednim dbaniu o niego będzie służył latami, warto pokusić się o taką wymianę tak naprawdę po każdym intensywnym sezonie spędzonym na rowerze. Można zrobić to na przykład jesienią przed schowaniem roweru do garażu, albo wiosną przed rozpoczęciem nowego sezonu.