Na co zwrócić uwagę, kupując rower?

Kupowanie roweru przypomina nieco kupowanie samochodu. Jedno i drugie posiada niezwykle wiele możliwości doposażenia, a przy tym niewiele z tych opcji jest fabrycznie zamontowanych. Na co zatem warto zwrócić uwagę, aby znalazło się w nowo kupowanym rowerze?

Wyposażenie obowiązkowe

Kupując rower, każdy ma świadomość tego, że musi on posiadać określone elementy, takie jak pedały, czy też siodełko. Nie każdy jednak wie, że poszczególne elementy roweru są w stanie znacząco poprawić lub pogorszyć przyjemność z jazdy. Typowym tego przykładem jest siodełko, które w przypadku zwykłej, niewygodnej wersji jest w stanie dotkliwie odbić się już po kilku kilometrach jazdy. Wersja o odpowiednim kształcie, a najlepiej wręcz amortyzowana będzie o wiele lepszym wyborem.

Przydatne wyposażenie dodatkowe

Rower to także wiele dodatków, które choć oczywiste, to często się w nim nie znajdują. Typowym tego przykładem są błotniki rowerowe, które, choć niezwykle przydatne, to jednak często dostępne jako dodatkowy zakup. A przecież posiadając nawet najprostszy błotnik rowerowy, można uniknąć bardzo wielu nieprzyjemności, a nawet dodatkowych kosztów. Chroni on ubranie przed ubrudzenie, które nie tylko przed koniecznością jego częstego prania, ale także możliwością zwyczajnego wyrzucenia takiego stroju, ponieważ będzie on zbyt mocno zniszczony. I choć są rowery, które takie błotniki rowerowe posiadają na fabrycznym wyposażeniu, to jednak ogromna ich większość sprzedawana jest bez błotników. Warto o tym pamiętać, ponieważ ich brak szybko może być bardzo dotkliwy.