O czym warto pamiętać podczas kupowania kurtki narciarskiej?

Każdy miłośnik szusowania na nartach wie, że jeśli chce się uprawiać ulubiony sport możliwe bezpiecznie i wygodnie, niezbędne jest posiadanie w szafie dobrej jakości kurtki narciarskiej. Problem tylko w tym, że jeśli jest się początkującym, to nie wie się tego, czym taka kurtka powinna się charakteryzować.

Z czego powinny być zrobione kurtki narciarskie?

Kurtka narciarska to przede wszystkim materiał, który został wykorzystany do jej produkcji. W tym wypadku pamiętać jednak trzeba o tym, że zupełnie czymś innym musi się charakteryzować materiał wykorzystywany do powłoki zewnętrznej, a czymś innym ten do wewnętrznej.


W przypadku tej pierwszej powinna się ona charakteryzować przede wszystkim dużą niewrażliwością na uszkodzenia mechaniczne, a także wodoodpornością. Z drugiej strony warstwa wewnętrzna to w głównej mierze ocieplenie, a także przewiewność, aby możliwe było odprowadzanie potu ze skóry.

Dodatkowe wyposażenie

Podczas wybierania takiego elementu jak kurtka narciarska, oprócz tak podstawowych rzeczy jak rozmiar, czy też materiał wykonania, pamiętać również trzeba o tym, aby dany model posiadał kilka dodatkowych elementów wyposażenia. W pierwszej kolejności warto tu zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kieszeni, które będą tak usytuowane, aby możliwe było łatwe dostanie się do nich.

Służyć one będą np. do przechowywania w nich dokumentów, które stabilnie i bezpiecznie spoczywać będą w kurtce, bez ryzyka, że zgubi się je podczas intensywnej jazdy na nartach, co jak się okazuje, jest dość powszechne.

Kurtki narciarskie dostępne tutaj.