Ramy rowerowe – Jak obliczyć rozmiar ramy?

ramy rowerowe

Kupując rower przez internet, nie możemy go fizycznie dotknąć i sprawdzić, czy będzie dla nas odpowiedni. Wtedy narażamy się na nietrafiony zakup, który może nie być możliwy do zwrócenia. Dlatego też trzeba się gruntownie zastanowić przed dokonanie zakupu sprawdzając każdy element roweru. Głównym elementem, które należy sprawdzić, oprócz wyglądu, jakości materiałów oraz oczekiwanych parametrów, jest długość ramy – https://www.zico-bike.pl/ramy. Powstaje natomiast pytanie skąd mam wiedzieć jaki rozmiar ramy jest dla mnie odpowiedni? Postaram się w kilku skromnych zdaniach opisać sposób mierzenia długości naszej ramy.

JAK ZMIERZYĆ ZALECANĄ DŁUGOŚĆ RAMY ROWEROWEJ?

Jak zmierzyć długość ramy rowerowej
Jak zmierzyć długość ramy rowerowej

Należy zmierzyć swój przekrok. W tym celu musisz stanąć boso w lekkim rozkroku przy powierzchni ściany, wsunąć między nogi książkę i przesunąć ją maksymalnie do góry tak, żeby nie uwierała, ani nie powodowała dyskomfortu. Następnie należy zmierzyć, najlepiej, żeby zrobiła to druga osoba, odległość od grzbietu książki do ziemi.

CO ZROBIĆ Z UZYSKANYM WYNIKIEM?

Wynik, który otrzymasz należy pomnożyć przez pewien współczynnik, który jest zależny od tego jakiego roweru poszukujesz.

-Rowery górskie z kołami 26 lub 27,5 cala. Wartość współczynnika wynosi 0,226, a wynik otrzymujesz w calach. Gdy pomnożysz przez 0,57 otrzymasz wartość w centymetrach

-Rowery trekkingowe/crossowe/fitnessowe/miejskie. Wartość współczynnika wynosi 0,25 jeśli chcesz otrzymać wynik w calach. Wartość współczynnika wynosi 0,63 jeśli chcesz otrzymać wynik w centymetrach.

– Rowery szosowe/przełajowe/górskie. Wartość współczynnika wynosi 0,26 i wynik zostanie przedstawiony w calach. Wartość współczynnika dla centymetrów wynosi 0,66.