Rowery crossowe – idealny wybór dla miłośników dwóch kółek

rowery crossowe

Do czego służy rower crossowy?

Ten rodzaj roweru to idealny kompromis pomiędzy rowerem górskim a trekkingowym. O ile rowery górskie służą do pokonywania typowo trudnych terenów, a trekkingowe do jazdy miejskiej, rower crossowy to idealne połączenie tych dwóch funkcjonalności. Dzięki temu znajdzie swoje zastosowanie zarówno na bardziej wyboistych drogach, jak i na asfalcie.

Cechuje go sportowy wygląd i lekka konstrukcja, co zapewnia szybkie przemieszczanie się i lepszą dynamikę. Jednocześnie, dzięki nowoczesnym technologiom obróbki aluminium jest niesamowicie wytrzymały. 

Te wszystkie elementy sprawiają, że rowery crossowe doskonale sprawdzają się jako rowery rekreacyjne.

Rowery crossowe – rodzaje i akcesoria

Jak w każdym przypadku, rower crossowy może być damski i męski. Mimo tego podziału, jeden i drugi posiada te same wymagania, jeśli chodzi o wytrzymałość oraz wagę. Rowery damskie mają niżej poprowadzoną górną rurę, niż wersje męskie, co w żadnym wypadku nie wpływa na ich funkcjonalność.

rowery crossowe

Ważne jest to, że można dowolnie dokupić potrzebne akcesoria według własnego uznania. Nie ma żadnego problemu, by do wersji podstawowej dołożyć błotnik, czy bagażnik.

Koła w rowerze crossowym mają standardowo 28 cali, natomiast opony od 38 do 44 mm. Istnieje również możliwość dowolnej zmiany opon.

Podsumowując, rower tego typu jest idealnym rozwiązaniem na różne nawierzchnie. Niezależnie od tego, czy będzie użytkowany na leśnej drodze z wybojami, czy na miejskiej szosie, zapewni komfort jazdy i niesamowitą wygodę.