Skakanka bokserska – jak dobrać odpowiednią dla siebie?

skakanka Beltor

Skakanki do ćwiczeń są popularne nie tylko wśród bokserów. Ta wspaniała forma ruchu umożliwiająca wymodelowanie sylwetki i spalenie kalorii posiada wiele korzyści zdrowotnych. Skaczą więc osoby trenujące fitness lub uprawiające inne dziedziny sportu. Jak dobrać skakankę bokserską, która będzie odpowiednio dopasowana?

Dopasowanie wielkości

Poszukując odpowiednio dobranej skakanki bokserskiej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na długość przewodu. Dostępne na rynku modele występują w różnych rozmiarach. Poszukując odpowiedniego egzemplarza, warto jest zmierzyć brane pod uwagę opcje. Skakanka do ćwiczeń o odpowiedniej długości to taka, która po złożeniu na pół sięga stojącej osobie od pach do pięt. Dobry pomysł na sprawdzenie, czy długość przewodu jest właściwa to ustawienie stóp na środku skakanki i uniesienie jej końców do góry. Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie modelu o regulowanej długości. Warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj i stabilność fragmentów umożliwiających regulację.

Inne cechy

Skakanka bokserska to przedmiot, który zakupić można w wielu różnych wersjach. Poszczególne modele różnią się między sobą materiałami i technikami wykonania elementów. Szczególnie istotnym aspektem w przypadku osób początkujących, powinno być wzięcie pod uwagę miejsca, w którym przedmiot będzie wykorzystywany. Tworzywo, z jakiego został wykonany przewód powinno być dostosowane do rodzaju podłoża. Tam, gdzie jest ono bardziej chropowate zaleca się wybór linek stalowych i rzemiennych. Odpowiednio dobór skakanki umożliwi cieszenie się wydajnymi ćwiczeniami przez długi czas.