Błotniki do roweru – jaki rodzaj wybrać?

Jazda na rowerze to przyjemność i doskonały sposób na to, aby nie tylko wyglądać dobrze ale również na to by czuć się rewelacyjnie. Nie dziwi więc to, że z roku na rok przybywa rowerzystów – amatorów i to nie tylko w miastach ale również i na prowincji. Sprzęt rowerowy dobrej klasy nie należy do najtańszych, dlatego nawet w przypadku dodatkowych akcesoriów należy się dokładnie zastanowić co będzie potrzebne.

błotniki do roweru

Dodatkowe akcesoria rowerowe

Rower, żeby jeździł potrzebuje niewiele – ramy, kół, kierownicy i pedałów. Ze względów bezpieczeństwa, wymagane jest także odpowiednie oświetlenie. Cała reszta, jak błotniki rowerowe, amortyzatory czy przerzutki, to jest dobrowolne, dodatkowe wyposażenie. Jednak to, że błotniki do roweru nie znajdują się jako pozycja obowiązkowa, to nie oznacza, że nie warto w nie zainwestować – wręcz przeciwnie.

Zalety błotników rowerowych

Jazda na rowerze, który nie ma zamontowanych błotników to przeważnie cały strój w błocie, zwłaszcza po deszczu. Chcąc zachować jako taką czystość, rowerzysta powinien na poważnie rozważyć montaż błotników rowerowych. Zastanawiając się nad błotnikami trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze – jak często jeździ się w terenie po deszczu. Po drugie, czy lepiej kupić najtańsze błotniki, czy może warto zainwestować w nie trochę więcej i mieć wytrzymały sprzęt na długie lata, Dobrze jest też mieć świadomość tego, że do różnych wymiarów kół pasują różne błotniki – przed zakupem trzeba sprawdzić wymagania techniczne od producenta.