Kije do nordic walking

Kije do nordic walking to kluczowe wyposażenie dla tej aktywności fizycznej. W sklepach sportowych stacjonarnych czy internetowych pojawia się szeroki wybór tego akcesorium (np. kije Leki), które w ogromnej mierze wpływa na trening i jego rezultat. Wybór kijków powinien być jednak przemyślany.

Cechy wyboru odpowiednich kijków

Jednym z podstawowych elementów jest dobór kijków do sposobu chodzenia. Zwykła codzienna wędrówka w celach amatorsko-zdrowotnych nie będzie wymagała zbyt długich kijków. Wręcz przeciwnie, powinno się wybierać krótsze kije, ponieważ nie wpłyną one negatywnie na poruszanie, jeśli nie posiada się wyrobionej odpowiedniej techniki. Zatem krótkie kije dla początkujących do rekreacyjnej wędrówki, a dłuższe dla osób, które wkraczają na zawodowy teren i chcą polepszyć efektywność swojego treningu.

Długość kijków do nordic walking nie powinna być jednak obojętna. Wszystko zależy od wzrostu ich użytkownika, dlatego im większy wzrost, tym dłuższe kijki należy wybierać, by wędrówka była najwygodniejsza. Istnieje prosty wzór, który pozwala dopasować minimalną długość kijków do wzrostu. Wystarczy wykonać proste działanie, czyli pomnożyć swój wzrost w centymetrach razy 0,68.

Warto pierwsze kije do nordic walking kupować w profesjonalnym sklepie sportowym. Pracownik z pewnością pomoże dobrać odpowiedni produkt, a dodatkowo będzie istniała możliwość wypróbowania konkretnego modelu lub porównania kilku.

Kije Leki dostępne na https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Kije_Kije-Leki-528.html