Zima na stoku

Jazda na nartach to świetna zabawa, a jednocześnie dobry sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jak przygotować się do wyjścia na stok, by dobrze się bawić?

Bezpieczeństwo to podstawa


Wybierając się na narty należy zatroszczyć się nie tylko o dobrze dobrane narty, ale również o inne elementy stroju narciarskiego.

Kask jest bardzo ważny, gdyż chroni narciarza przed urazami głowy, które mogą przydarzyć się w czasie upadku. Jest to niezwykle częste u początkujących narciarzy, którzy jeszcze niedostatecznie opanowali sztukę jazdy na nartach.

Kolejnym elementem, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo są okulary przeciw słoneczne. Wielu początkujących narciarzy nie ma świadomości, że na stoku jest bardzo dużo słońca. Okulary zapewniają odpowiednią widoczność, dzięki czemu nie istnieje niebezpieczeństwo, że słońce oślepi jadącą osobę.

Wybór nart – co trzeba wiedzieć?


Idealne narty head muszą być dobrane do wzrostu oraz wagi osoby, która będzie na nich jeździła. Narty head muszą mieć 10 – 20 cm mniej niż narciarz, dzięki temu łatwiejsze będzie skręcanie. Dłuższe narty są bardziej stabilne, gdy jedziemy z większą prędkością.

Warto również pamiętać, że szerokość nart również ma ogromne znaczenie. Szersze narty head są bardziej stabilne. Utrzymanie równowagi jest w nich dużo łatwiejsze.

Wybór nart jest bardzo ważny dla komfortu jazdy, jednocześnie nie jest to łatwe zadanie. Warto w takiej sytuacji zasięgnąć fachowej porady, by wybrać narty head, które zapewnia komfort i jednocześnie nie zniechęcą adepta narciarstwa do dalszej nauki.