Porządne sakwy rowerowe – na jaki system mocowania postawić?

Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić nowe sakwy rowerowe, powinny w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na system mocowania, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które rozwiązania są warte uwagi, a które modele należy omijać szerokim łukiem.

Jaki system mocowania na kierownice wybrać?

Większość rowerzystów w pierwszej kolejności stawia na funkcjonalne sakwy montowane na kierownice. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej modele na zwykłe rzepy albo specjalne uchwyty. Dla wielu osób lepszym wyborem jest oczywiście drugie rozwiązanie, czyli uchwyty. Ich największą zaletą jest to, że można błyskawicznie zdemontować i zamontować sakwy. Warty polecenia jest przede wszystkim niezawodny system clip-on, który stosują w swoich sakwach rowerowych najwięksi producenci. Tańszym rozwiązaniem są wspomniane wcześniej rzepy, ale pamiętać należy o tym, że zbiegiem czasu rzepy tracą na jakości i mogą się odczepić podczas jazdy.

Jakie sakwy na bagażnik?

Dla wielu rowerzystów dobrym pomysłem może okazać się zamontowanie sakw rowerowych na bagażnik. Tutaj również można znaleźć klamry, rzepy i sakwy z systemem clip-on. W tym konkretnym przypadku tylne sakwy będą bardzo rzadko demontowane, dlatego też warto postawić na rzepy i klamry, dzięki którym można zaoszczędzić nieco gotówki. Najbezpieczniejszym wyborem jest inwestowanie w oryginalne sakwy rowerowe od renomowanego producenta, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.