Rower crossowy – najpopularniejszy wybór rowerzystów

Rower crossowy - najpopularniejszy wybór rowerzystów

Rowery crossowe swoją popularność zawdzięczają uniwersalności. Dla codziennych amatorów jednośladów jest to najbezpieczniejszy wybór wśród dostępnych rodzajów rowerów. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzi się zarówno do jazdy po mieście jak i w terenach bardziej wymagających.

Rower crossowy – charakterystyka

O rowerach typu cross chodzą opinie, że są najbardziej wszechstronne wśród dostępnych modeli na greenbike.pl. Stanowią swoistą równowagę pomiędzy rowerem szosowym a górskim. To właśnie zachowanie tej równowagi sprawia, że jest tak często wybierany przez entuzjastów wycieczek rowerowych. Opony zastosowane w crossach są cieńsze od tych stosowanych w rowerach górskich, co ułatwia jeżdżenie po drogach asfaltowych i miejskich ścieżkach rowerowych. Są jednak szersze od stosowanych w rowerach szosowych, co znowu sprawia, że bez problemu poradzą sobie na drogach nieutwardzonych. Siodełko w rowerach crossowych jest wygodne i umieszczone poniżej linii kierownicy, co zapewnia wygodną pozycję podczas jazdy.

Główne cechy roweru crossowego to:

  1. Opony odpowiednie zarówno na asfalt jak i drogi nieutwardzone
  2. Wygodne siodełko ustawione poniżej kierownicy
  3. Duże koła i wrażliwe hamulce
rower crossowy

Dla kogo odpowiednie są rowery crossowe?

Rower crossowy jest najlepszym wyborem dla osób jeżdżących rekreacyjnie. Pozwala na brak ograniczeń związanych z wyborem trasy wycieczki rowerowej. Stworzony właśnie z myślą o swojej wszechstronności, pozwala rozwijać komfortowe prędkości na miejskich ścieżkach rowerowych jak i zapewnia odpowiednią przyczepność na drogach leśnych i szutrowych. Rower crossowy jest odpowiednim wyborem dla osób używających roweru przy codziennym przemieszczaniu się po mieście – na przykład podczas drogi do pracy. Użytkowanie crossa umożliwia komfortowe przemieszczanie się po mieście, a w przypadku, gdy najdzie nas ochota na wycieczkę po lesie nie musimy zmieniać roweru – ponieważ cross sprawdzi się i w takich warunkach. Chcąc opisać zalety roweru crossowego w jednym zdaniu, najłatwiej opisać go jako: Idealny kompromis pomiędzy rowerem szosowym a górskim.