Rowery 26 cali na miarę XXI wieku

Rowery 26 cali cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród płci męskiej oraz żeńskiej. W tym rozmiarze można spotkać bardzo duży wybór jednośladów. W nowoczesnych modelach stosowane są zazwyczaj ramy aluminiowe, które są bardzo trwałe oraz jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zapewniają one długą żywotność nawet podczas dużej eksploatacji pojazdu. Opcjonalnie, w niektórych modelach mogą być także stosowane ramy stalowe. Jeśli chodzi natomiast o hamulce, w większości przypadków na wyposażeniu znajdują się te tarczowe. Warto wiedzieć, że gwarantują one krótką i bezpieczną drogę hamowania. Inny rodzaj stanowią hamulce szczękowe, których klocki wywierają odpowiedni nacisk między innymi na obręcz koła.

Szeroka gama rowerów o rozmiarze kół 26 cali

Wśród różnorodnych rowerów 26 cali (szukaj na erowery.pl) można wyróżnić między innymi modele miejskie, górskie, trekkingowe, szosowe oraz elektryczne. Nowoczesne przerzutki pozwalają na łatwe pokonywanie nierówności. Występują one w atrakcyjnej szacie graficznej. Są kompaktowej obudowy, nie sprawiają trudności w transporcie. Zwrotne koła dobrze radzą sobie w każdym terenie. Do jeżdżenia po ulicach polecane są rowery miejskie, natomiast do pokonywania zróżnicowanych tras warto stosować modele górskie. Warto zauważyć, że nieduże koła dobrze sprawdzają się podczas manewrów skręcania oraz zawracania. Są one zwrotne i niezwykle lekkie.

Co występuje w klasycznym wyposażeniu jednośladów?

Na wyposażeniu jednośladów w wyżej wymienionym rozmiarze kół, w modelach miejskich można znaleźć przerzutki tylne, niekiedy również i przednie. Często spotykany jest również bagażnik, oświetlenie oraz błotniki. Opcjonalnie występuje kosz na zakupy. W rowerach górskich stosowana jest natomiast sztywna rama, amortyzowany widelec. Z kolei rowery elektryczne posiadają silnik oraz akumulator. Są one polecane zwłaszcza osobom, którym zależy na dużym komforcie jazdy. Zatem, w drodze podsumowania warto pamiętać, że rowery o średnicy 26 cali występują w każdym modelu zarówno tym szosowym, górskim czy też miejskim.